Heron LPGG 50, 4,8kW, 1F benzínová a plynová centrála

Kód: 1806
Neohodnotené
Značka: HERON
€1 099 –14 %
ec164cd3cccaa0c71ef1ee02f2d9f4d0
€1 099 –14 % €950 / ks €791,67 bez DPH
Dostupnosť do 14 dní

Tento model je ideálnym pomocníkom kdekoľvek, kde je potrebný väčší príkon pri 230V a nie je potreba 3-fázového prúdu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento model je ideálnym pomocníkom kdekoľvek, kde je potrebný väčší príkon pri 230V a nie je potreba 3-fázového prúdu. Výborne sa uplatní v stavebníctve, pri montážnych prácach, v mobilných servisných strediskách, alebo záložný zdroj prúdu v dielni alebo v domácnosti. 
Stroj je vybavený jednotkou AVR, preto je s ním možné, s použitím prepäťovej ochrany, napájať aj spotrebiče vybavené jemnou elektronikou.
Tento model je navyše vybavený elektrickým štartom, ktorý vám uľahčí štartovanie. Elektronika automatického dobíjania batérie sa postará, aby bola batéria vždy nabitá.

Jednofázové a trojfázové plynové elektrocentrály HERON predstavujú v spojení s LPG vo fľaši ideálny zdroj el. energie v domoch, na menších stavbách, v chatách a všade tam kde je treba aby bol v prípade potreby mobilný. V zapojení do pevného rozvodu (pripojením na plynový rozvod SPP, alebo LPG zásobník), predstavujú výborný stály, alebo záložný zdroj el. energie. Vďaka systému regulácie napätia sú vhodné pre napájanie elektrického náradia a elektromotorov, vykurovacích a osvetľovacích telies.


Sú vybavené spoľahlivými a výkonnými motormi HERON. 4-taktné jednovalce sú upravené výlučne na spaľovanie propán-butánu LPG (v plynnej aj kvapalnej fáze) a zemného plynu NG. Výsledkom nášho konštrukčného snaženia je ekonomickejší, ekologickejší a spoľahlivejší generátor. Ako jediné na trhu sú motory Heron schopné spaľovať oba druhy plynov a nepotrebujú na svoju prevádzku benzín. Táto jedinečná konštrukčná zmena nie je iba úpravou karburátora, vyvinuli sme celkom nový palivový systém a úplne sme prepracovali motor. Ten vyžadoval nové technické riešenia, ktoré mnohé časti motora dokonale prispôsobia odlišným podmienkam vznikajúcim pri spaľovaní plynu. Jedinečným konštrukčným riešením zmiešavača sme dosiahli (a dôkladne otestovali) schopnosť motora štartovať za studena ľahšie než pri benzínových elektrocentrálach. Palivový systém je konštruovaný ako uzatvorený pretlakový systém, preto je štart a prevádzka bezproblémovejšia i pri vyšších teplotách. Motor pracuje rovnako ako pri vozidlách na LPG/CNG, avšak na rozdiel od vozidiel nie sú elektrocentrály vybavené žiadnou nádržou na palivo a preto sa musí plyn dodávať už regulovaný na predpísaný tlak.


Oproti benzínovým elektrocentrálam majú plynové nižšie náklady na prevádzku. Tieto motory sú spoľahlivejšie a majú dlhšiu životnosť - LPG(100 oktánov) a zemný plyn(120 oktánov) neobsahujú žiadne agresívne zlúčeniny, ktoré sa podieľajú na opotrebení vnútorných dielov motora a "zmývaní" olejového filmu zo stien valcov. Taktiež nedochádza k degradácií vlastností motorového oleja a v spaľovacej komore sa tvorí menej usadenín. To všetko znižuje celkové prevádzkové náklady - čo rýchlo zaplatí vyššiu nákupnú cenu.

 

Technická špecifikácia

výkon

max. výkon: 4,8 kW
menovitý výkon: 4,4 kW

parametre

napätie: 230 V
frekvencia: 50 Hz
počet fáz: 1
typ motora: 4 takt
účinník: 1
palivo: LPG/NG
počet valcov: 1
rozvod: OHV
obsah: 389 ccm
štartovanie: ručné a elektrické
max. výkon motora 3600/min:  
max. výkon motora 3800/min:  
max. výkon motora 4000/min: 8,2/11 kW/HP
max. výkon motora 4500/min:  
max. výkon motora 5200/min:  
AC menovitý prúd: 16 A/230V
DC menovitý prúd: 8,3 A/12V
objem nádrže: bez nádrže litrov
spotreba pri 75% zaťažení: 0,32kg/kWh l/kWh

rozmery

výška: 57 cm
šírka: 70 cm
dĺžka: 53,5 cm
hmotnosť: 89 kg

vybavenie

AVR: áno
Smart regulation: nie
Voltmeter: áno
Oil Control: áno
Digital Control: nie
Ukazovateľ paliva: nie
Počítadlo motohodín: áno
vidlica na 230V: áno
kľúč na sviečku: áno
kábel so svorkami k 12V zásuvke: áno
akumulátor: áno 12V/15Ah

Dodatočné parametre

Kategória: Elektrocentrály
Hmotnosť: 89 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.