Dezinfikačný prostriedok Oxychlorin 5l

Kód: 3326
Neohodnotené
€30 / ks €25 bez DPH
Momentálne nedostupné

Detailné informácie

Podrobný popis

Oxychlorin ako aktivovaný dezinfikačný prostriedok ničí patogénne baktérie,vŕusy,spory a odstraňuje zápach
 
Použitie
na profesionálnu a domácu dezinfekciu všetkých omývaťeľných povrchov
 
Aplikácia tohto produktu zamedzuje vzniku rezistencie patogénnych mikroorganizmov, čo trvale zvyšuje bezpečnosť v jednotlivých článkoch potravinového reťazca, od prvovýroby cez predaj až po konečnú spotrebu a tým prispieva k zdraviu ľudí, fauny a flóry, ako aj k celkovému ozdraveniu životného prostredia.

Prednosti:

 • roztok OXYCHLORINE ničí všetky
  baktérie, plesne, víry, riasy a ostatné patogény v rozsahu
  niekoľkých sekúnd až minút,

 • má vynikajúcu sporocidnú
  a biocídnu účinnosť pri porovnaní so súčasne používanými
  chemikáliami.

 • je netoxický,
  nesenzibilizujúci a nedráždivý, pričom je absolútne
  biologicky odbúrateľný a ekologicky bezpečný.

 

Ekologická bezpečnosť:

        Aktivovaný roztok OXYCHLORINE pri svojej interakcii s biologickou mikroflórou nemá žiadne patologické, toxické alebo karcinogénne účinky.

        Na rozdiel od takýchto extrémne toxických substancií ako sú najmä chloramíny, formaldehyd, jód a ďalšie chemikálie, ale napr. aj fungicidy, je OXYCHLORINE netoxický, nedráždivý, nesenzibilný, biologicky neškodný
a ekologicky bezpečný.

        OXYCHLORINE s vysokým dezinfekčným účinkom je predurčený, aby sa stal preferovaným prostriedkom pre mnohé postupy sterilizácie, dezinfekcie
a čistenia.

 

OXYCHLORINE je možné aplikovať rozprašovaním, ručným čistením, CIP dezinfekciou (dezinfekcia v uzavretých priestoroch, prípadne dezinfekcia ponorením alebo striekaním), resp. môže byť súčasťou komplexnejších systémov ako jedna zo zložiek širšieho čistiaceho procesu.

        OXYCHLORINE nie je toxický pre zvieratá ani ľudí, nevyžaduje špeciálne zaobchádzanie, je to veľmi účinný biocíd, tento produkt je možné bezpečne vypúšťať do odpadových potrubí, pôsobí skoro okamžite, môže byť použitý vo všetkých štádiách dezinfekcie a čistenia, v odporúčanej koncentrácii nevybieluje povrchy ani materiály, môže sa aplikovať vo forme tekutiny, ľadu alebo aerosolu, je hypoalergénny (nespôsobuje alergické reakcie), vedľajšie produkty nie sú toxické, sú šetrné k životnému prostrediu a nezanechávajú žiadne syntetické chemické reziduá.

        OXYCHLORINE nie je steroid, antibiotikum, bielidlo a ani toxín. Predstavuje moderný prostriedok, ktorý ničí praktický akúkoľvek infekciu, je absolútne netoxický, šetrný k životnému prostrediu a biokompatibilný, pretože napodobňuje prirodzený imunitný systém a jeho reakciu na infekciu.

        V priebehu niekoľkých sekúnd až minút ničí všetky baktérie, plesne, vírusy a spory. Tento roztok je biologicky odbúrateľný, a nie je ekologicky nebezpečný. Spĺňa normy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), nemecké normy pre pitnú vodu (TVO) a požiadavky pre Slovenskú republiku na dezinfekčné prípravky pre účely dezinfekcie pitných, úžitkových a bazénových vôd.

        Neexistujú žiadne osobitné požiadavky na likvidáciu tohto roztoku po jeho použití. Práve naopak, roztok OXYCHLORINE je účinný aj v odpadových vodách a v kanalizačných priestoroch. Taktiež nebolo klinickými skúškami preukázané, že by baktérie, vírusy, plesne a spory mali schopnosť vyvinúť odolnosť voči tomuto roztoku.

 

Návod na použitie:

Dezinfekcia povrchov a priestoru sa vykonáva:

1. oterom – navlhčenou handričkou

2. rozprašovaním – pomocou ručného alebo elektrického rozprašovača

3. zahmlievaním – pomocou rozprašovača studenej hmly RSH 05

Roztok používame riedený v pomere 1 diel prípravku na 2 diely pitnej vody. Prípravok nechávame uschnúť na dezinfikovanom predmete.

Prípravok pôsobí okamžite od 5 sekúnd až do úplného uschnutia. 

Dezinfekcia a ochrana ovocia, zeleniny a rastlín:

1. rozprašovaním – pomocou ručného alebo elektrického rozprašovača

2. zahmlievaním – pomocou rozprašovača studenej hmly RSH 05

Roztok používame riedený v pomere 1 diel prípravku na 10 dielov pitnej vody. Prípravok nechávame uschnúť na dezinfikovanom predmete.

Prípravok pôsobí okamžite od 5 sekúnd až do úplného uschnutia. 

  

Zriedený roztok je určený na priame použitie ale nie je určený na dlhodobé skladovanie.

Zriedený roztok spotrebujte do 2-3 dní.

Dodatočné parametre

Kategória: Dezinfekcia
Hmotnosť: 5.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.